eBook, který přišel v pravou chvíli

Před několika týdny začal prodej eBooku, na který jsem tak trochu čekal. Šlo o eBook Affilák od Michala Majgota. S Michalem jsem se seznámil na posledním (5.) affiliate čtvrtku. Již před tím jsem věděl, že tuto knihu píše a mé osobní setkání jen posílilo myšlenku knihu si zakoupit a načerpat z ní nové dovednosti a motivaci. Jedním z mých kréd je učit se od těch nejlepších a podle mně si Michal označení „jeden z nejlepších affiláků“ jistě zaslouží.

Obecným popisem eBooku se zde zabývat nebudu – o tom si můžete přečíst zde. Na tomto místě chci shrnout mé vlastní pocity z tohoto díla, co si o knize jako celku myslím a jak je tato kniha použitelná v praxi.

Sám se affiliate v poslední době hodně zabývám a jelikož se informace o této formě marketingu doposud šířili převážně po různých webech, fórech a živých akcích přivítal jsem tuto knihu s otevřenou náručí. Doslova jsem se na ni těšil – to že vyjde bylo zřejmé již několik měsíců před samotným vydáním. Ihned jak jsem zaregistroval spuštění jejího prodeje, tak jsem spěchal na prodejní stránku a knihu objednal.

Přišla mi obratem emailem a já se mohl s chutí pustit do čtení. V začátku knihy Michal představuje jak sám sebe, tak knihu jako takovou a vysvětluje pro koho je tato kniha vhodná a také přichází s rozdělením affiláků na velké a malé. Michalův příběh je jedním z těch silnějších, který dokáže člověka doslova posadit na zadek a koukat s otevřenou pusou na další řádky. Jednoduše cesta skrze několik let od člověka, který nemá o affiliate skoro zájem až po předního affiláka české scény.

Kniha pokračuje tematicky začátky každého affiláka. Prvním webem, leadem, prvními penězi na účtu. Pozastavujeme se nad tvorbou vlastního affiliate webu, jaké prvky zde nastavit, co funguje, co bude fungovat a jak pracovat s návštěvností našeho webu. Michal postupně projíždí jednotlivá témata jako například SEO, PPC, YOUTUBE, EMAILMARKETING. Naťukne tohle, popíše tamto a vše s cílem dostat se na přední příčky v dané affiliate kampani. Jednotlivá témata mne donutila otevřít si notebook a začít si dělat poznámky pro vlastní affiliate business.

Důležitou částí knihy, která pro mě byla úplně něčím novým byla kapitola o  CASHFLOW. Jak s penězi z projektů a kampaní pracovat, jak vytvořit patřičné vyrovnávací částky, které nás ochrání při méně plodných měsících a další spousta menších rad a tipů. Pro mě velmi důležitá část knihy, která mě donutila zamyslet se nad mým vlastním tokem financí.

Další kapitola pojednává o údržbě stávajících projektů, webů a celého businessu a kniha pokračuje částí o osobní produktivitě. Znova otevírám notebook a poznámky se začínají vršit jedna na druhou, vznikají nová uvědomnění a spojitosti, které jakoby doposud zůstávali zkryty. Pro mě známá slova jako sebedisciplína a řád znova nabývají na síle.

Příběh knihy nabývá na síle a kapitoly o růstu a budování brandu jen podtrhují Michalovy zkušenosti v tomto oboru. Na závěr přichází poslední kapitola se zajímavým názvem SPOLEČENSKÁ ZODPOVĚDNOST. Další AHA moment této knihy a je to. Odkládám iPad zvedám hlavu a koukám do plamenů v krbu přede mnou. V mysli mi to víří jako již dlouho ne. Uvědomuji si, že tento konec knihy, je pouze začátkem cesty, na kterou se může pustit kdokoli, kdo jen na to vezme patřičnou odvahu. Jsem velmi rád, že se Michal s námi ostatními podělil o své zkušenosti a dovednosti a otevřel nám tak pomyslné brány k tomu stát se velký affilák. Díky za to a osobně se budu velmi těšit na další články na Michalově blogu a další naše setkání.

Pro toho, kdo to s affiliate myslí opravdu vážně je tato kniha opravdovou základní učebnicí, kterou by rozhodně neměl opomenout. Snoubí se v ní zkušenosti autora s praktickými radami a triky z velkého affilate.